گوگل به فروش پایین‌تر گوشی‌های پیکسل در سه‌ماهه نخست ۲۰۱۹ اعتراف کرد

تکنولوژی موبایل و گجت

گوگل برای ورود به عرصه‌ی گوشی‌های میان‌رده دلیل بسیار موجهی دارد و آن هم رقابت بسیار شدید بر سر گوشی‌های پرچم‌دار است. ماه آینده، در نخستین روز کنفرانس گوگل I/O، انتظار می‌رود که این شرکت از گوشی‌های میان‌رده پیکسل ۳a و ۳a ایکس‌ال پرده‌برداری کند. ساعاتی قبل مدیر مالی کمپانی آلفابت، شرکت مادر گوگل، اعلام کرد رقابت بسیار شدید برای گوشی‌های پرچم‌دار منجر به فروش پایین‌تر گوشی‌های پیکسل در سه‌ماهه نخست ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده است.

در میان گوشی‌های پرچم‌دار، شرکت‌هایی مانند اپل و سامسونگ حرف زیادی برای گفتن دارند و در ضمن افزایش قیمت این گوشی‌ها باعث شده که کاربران مدت بیشتری از گوشی‌های خود استفاده کنند. در بخش دیگر این رویداد، مدیرعامل گوگل در مورد نگرانی سرمایه‌گذاران در رابطه با درآمد اندک بخش سخت‌افزاری این شرکت مورد سوال قرار گرفت؛ زیرا گوگل همچنان تا حد زیادی متکی به درآمدهای دریافتی از بخش تبلیغات است که اخیرا سرعت رشد آن هم کاهش یافته است. حتی یکی از تحلیلگران بحث شباهت گجت‌های پیکسل و تلاش‌های شکست خورده مایکروسافت در زمینه‌ی گوشی‌های هوشمند را مطرح کرد.

در گزارش‌های مالی گوگل، درآمد حاصل از فروش گجت‌های مختلف به‌صورت تفکیک شده عنوان نمی‌شود اما علی‌رغم کاهش فروش گوشی‌های این شرکت، درآمد این بخش رو به افزایش است و طی سه‌ماهه نخست ۲۰۱۹ به رقم حدود ۵.۵ میلیارد دلار رسیده است. این موضوع می‌تواند مربوط به افزایش فروش محصولات کروم‌کست، لپ‌تاپ‌ها، اسپیکرهای گوگل هوم و محصولات Nest و دیگر محصولات سخت‌افزاری این شرکت باشد.

READ  آیا نجات بخش موبایل گوگل به کمک پیکسل ۳a امکان پذیر است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *