گروه Coinbase-Led با هدف کمک به شرکت های Crypto در جلوگیری از نقض اوراق بهادار

ارز دیجیتال

رهبران صنعت Crypto ابتکار عمل را برای کمک به بنگاههای موجود در این فضا می خواهند که از اجرای قوانین اوراق بهادار جلوگیری کنند.

در یک وبلاگ شرکت ، Coinbase اعلام کرد که شورای رتبه بندی Crypto را تأسیس کرده است ، سازمانی عضو که با کمک شرکت های cryptocurrency کمک می کند تعیین کند که آیا آنها مطابق قانون فعلی اوراق بهادار ایالات متحده هستند.

Coinbase توسط هفت شرکت دیگر در حال راه اندازی است: آنچورینگ ، بیتراکس ، دایره ، DRW کامبرلند ، جنسیس ، سرمایه گذاری های گریسکال و کراکن.

به عنوان بخشی از تلاش ، شورا برای 1- رمزگذاری شباهت داده شده یا شباهت نشانه ها به یک امنیت ، امتیاز 1-5 را صادر می کند. طبق سیستم امتیاز دهی ، 1 یک دارایی رمزنگاری با شباهت های عملکردی کمی با امنیت ایجاد می کند ، در حالی که یک 5 با تعریف امنیتی سازگار است.

از هم اکنون ، شورا 20 دارایی رمزنگاری را رتبه بندی کرده است که بیشترین میزان رمزگذاری آن توسط کلاه بازار ، بیت کوین ، دارای امتیاز 1 است. نکته قابل توجه ، XRP ، سازنده (MKR) و polymath (POLY) امتیازات 4 یا 4.5 را کسب کردند.

شورای رتبه بندی کریپتو می گوید ، سیستم رتبه بندی – که بر آن تأکید می کند مشاوره سرمایه گذاری نیست – براساس راهنمایی و پرونده های سابق SEC و تجربه حقوقی و فنی شرکتهای سازنده این گروه است.

قوانین “پیچیده”
کریستین اسمیت انجمن بلاکچین به CoinDesk گفت که Coinbase در ابتدا هدایت این طرح را بر عهده داشت.

READ  Block EO Maker سازگار با SEC بیش از فروش اوراق بهادار ثبت نشده

اسمیت گفت: “این تلاش صنعت برای رعایت قوانین فوق العاده پیچیده اوراق بهادار [ایالات متحده] است.”

در حال حاضر ، فقط نشانه هایی که توسط صرافی های شرکت کننده در شورا درج شده اند رتبه بندی شده و منتشر شده اند که در ادامه می خوانید. اسمیت به CoinDesk گفت که دارایی هایی که 5 عدد دریافت می کنند هرگز ممکن است توسط شورای فاش نشود. وبلاگ Coinbase هشدار داد که ارزیابی های همه دارایی ها ممکن است تغییر کند.

برایان بروکس مدیر ارشد حقوقی Coinbase بعداً به CoinDeks توضیح داد که شورا 5 رتبه را فاش نمی کند – از آنجا که مبادلات اعضاء به این دارایی ها خدمات نمی دهند.

بروکس به CoinDesk گفت: “از آنجا که رتبه بندی 5 نشان می دهد که دارایی فقط می تواند در بورس اوراق بهادار ثبت شده یا ATS ثبت شود ، با این تعریف ، آن رتبه بندی ها منتشر نمی شوند زیرا دارایی های مربوطه توسط هیچ عضو مشخص نمی شوند.”

وی افزود: اگر بعدا اعضای شورا به بهره برداری از سیستم عامل های ATS توسط تنظیم کننده هایی مانند FINRA تأیید شوند ، این ممکن است تغییر کند.

با این حال ، مدیرعامل بورس Binance ، Changpeng “CZ” ژائو نسبت به سیستم جدید رتبه بندی شک و تردید داشت و در توییتر گفت:

بچه هایی که نمره بالاتر از 2 دارند باید مشاوره خود را تشکیل دهند و دوباره همه چیز را دوباره ارزیابی کنند.

– CZ Binance (cz_binance) 30 سپتامبر 2019

شکل گیری این شورا روی پاشنه شبکه پرداخت ریپل برای رد دادخواست از رمز رمزنگاری XRP آن در آمده است. ریپل در پرونده خود گفت XRP یک امنیت نیست ، اگرچه این یک دلیل اصلی در تلاش برای برکناری نبود.

READ  Crypto Token HBAR در حال تانکینگ است و Hedera Hashgraph به دنبال راه حل است

تصویر مدیر عامل شرکت Coinbase برایان آرمسترانگ از طریق بایگانی CoinDesk

رهبر خبرهای blockchain ، CoinDesk رسانه ای است که در تلاش برای بالاترین استانداردهای روزنامه نگاری است و از مجموعه سختگیرانه ای از سیاستهای سرمقاله پیروی می کند. CoinDesk یک شرکت تابعه مستقل از گروه ارزهای دیجیتال است ، که در زمینه راه اندازی ارزهای رمزپایه و سرمایه گذاری blockchain سرمایه گذاری می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *