ژاپن استفاده از تجهیزات هواوی و ZTE را ممنوع اعلام کرد

تکنولوژی فناوری اطلاعات

هنوز یک هفته از بازداشت مدیر مالی هواوی در کانادا به اتهام نقض تحریم‌های علیه ایران نگذشته که روز گذشته خبرگزاری رویترز اعلام کرد دولت ژاپن به‌زودی ممنوعیت خرید تجهیزات هواوی و ZTE را اعلام می‌کند.

اگر این خبر در نهایت تایید شود، در زمینه‌ی تحریم هواوی، ژاپن به آمریکا، استرالیا و نیوزیلند ملحق می‌شود که خبر مربوط به مورد آخر حدود ۱۰ روز قبل اعلام شد. منبع مربوط به این خبر رویترز می‌گوید اصلی‌ترین دلیل ژاپنی‌ها برای اتخاذ این تصمیم، نگرانی‌های امنیتی بوده است.

هواوی بارها اعلام کرده که ارتباطات مستقیمی با دولت چین ندارد و همچنین بهره‌گیری از تجهیزات خود در کشورهای مختلف برای استفاده‌های جاسوسی را به‌شدت تکذیب کرده است. با وجود این اقدامات، روزبه‌روز به کشورهایی که هواوی را تحریم می‌کنند، افزوده می‌شود.

شرکت ZTE سال گذشته به اتهام فروش تجهیزات به ایران و کره شمالی با تحریم‌های سنگینی از طرف آمریکا روبرو شد و فاصله‌ی چندانی با ورشکستگی نداشت. نکته‌ی جالب توجه در مورد این پرونده این است که اگرچه دونالد ترامپ دستور نهایی تحریم هواوی را صادر کرده، ولی در مورد شرکت ZTE در نهایت تصمیم گرفت این تحریم‌ها را لغو کند و فقط به یک جریمه سنگین بسنده کند.

در همین حین، باید خاطرنشان کنیم اپراتور بریتانیایی BT Group در حال حذف تجهیزات هواوی از شبکه‌های ۳G و ۴G فعلی خود است و گفته که دیگر از این شرکت خرید نمی‌کند.

READ  دو نمایشگر برای مدل جدید ویوو نکس معرفی شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *