پلیس روسیه یک ربات فعال سیاسی را دستگیر کرد

تکنولوژی هوش مصنوعی و رباتیک

پلیس روسیه یک ربات فعال سیاسی را دستگیر کرد. این ربات در یک راهپیمایی سیاسی حضور داشت تا اینکه پلیس مداخله کرد تا مانع از تعامل آن با عموم مردم شود.

طبق گزارش‌ها، این ربات فعال سیاسی توسط پلیس بازداشت شد. این ربات «پروموبات» (Promobot) نام دارد و توسط یک شرکت روسی به همین نام تولید شده است. پروموبات برای حمایت از یک نامزد پارلمان روسیه به نام «والری کالچف» همراه جمعیت به راهپیمایی آمده بود.

یک نکته جالب درباره پروموبات وجود دارد که به اعجاب این وضعیت می‌افزاید: این ربات قبلا هم دو بار سعی کرده بود از تولیدکنندگانش فرار کند.

یکی از سخنگویان این شرکت می‌گوید: «پروموبات قبل از دستگیر شدن، نظر رای‌دهندگان را درباره موضوعات مختلفی ضبط می‌کرد تا تیم این نامزد پارلمان آنها را بیشتر تحلیل و بررسی کند.»

گرچه این کار، یک فعالیت بی‌خطر به نظر می‌رسد، اما ظاهرا خشم مقامان محلی را برانگیخته است. آنها هم بلافاصله درصدد برآمدند تا این ربات دردسرساز را دستگیر کنند.

این شرکت می‌گوید: «پلیس از ما خواست تا این ربات را از منطقه پرجمعیت دور کنیم و حتی سعی کرد به آن دستبند بزند. طبق گفته شاهدان عینی این ربات هیچ مقاومتی از خودش نشان نداد.»

با توجه به ماهیت صلح‌آمیز نقش پروموبات در این راهپیمایی، می‌توان گفت که شاید در حق این آدم آهنی بیچاره کمی بی‌انصافی شد.

منبع: Science Alert

READ  گلکسی F سامسونگ از دوربین سه‌گانه بهره می‌برد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *