همکاری سونی و Light با یکدیگر برای ساخت ماژول چند دوربینه

تکنولوژی موبایل و گجت

Light شرکتی است که خود را با ساخت یک محصول با ۱۶ دوربین، سر زبان‌ها انداخته است. حالا همین شرکت، همکاری تازه‌ای را با سونی آغاز کرده است. این همکاری یعنی سونی هم به ماژول‌های دوربین موبایلی که بیش از ۴ دوربین دارند، علاقه‌مند شده و می‌خواهد از تکنولوژی‌های شرکت Light استفاده کند.

هدف نهایی این همکاری می‌تواند این باشد که گوشی‌های بیشتری با بیش از چهار دوربین شاهد باشیم. گوشی‌هایی که این تعداد دوربین خواهند داشت، خیلی دور نیستند و درواقع نوکیا قصد دارد به زودی گوشی نوکیا ۹ را معرفی کند که این گوشی قرار است ماژول دوربین ۵ گانه در بخش پشتی خود داشته باشد. بنابراین عجیب نیست که در نسل بعدی گوشی‌های هوشمند، بیشتر شاهد دوربین‌های پنج تایی یا بیشتر باشیم و اینکه خیر، قرار نیست سونی این تکنولوژی در صرفا در گوشی‌های اکسپریا استفاده کند.

مدیرعامل Light درباره ترکیب دوربین‌های مختلف می‌گوید: «برای مثال، ترکیب سنسورهای رنگی و مونوکروم (سیاه و سفید)، می‌تواند به ما کمک کند تا جزئیات و نور بیشتری را ثبت کنیم».

چند ماه پیش که اولین عکس‌ها از نوکیا ۹ منتشر شده بود نیز برخی حدس می‌زدند که دوربین ۵ گانه این گوشی با همکاری با شرکت Light ساخته شده باشد چرا که شرکت Light با شرکت FIH همکار است و FIH هم با HMD Global که مالک نوکیا است، همکاری می‌کند! گوشی نوکیا ۹ قرار است فردا معرفی شود و در مراسم معرفی متوجه خواهیم شد که آیا شرکت Light در ساخت دوربین پنج گانه این گوشی نقشی داشته است یا خیر. همچنین مشخص نیست که اولین نتیجه همکاری سونی و Light را چه زمانی خواهیم دید اما بعید نیست تا پایان سال ۲۰۱۹ شاهد اولین نتیجه این همکاری باشیم. شما درباره همکاری سونی و Light چه فکر می‌کنید؟

منبع: GSMArena

READ  ابر یک طوفان تندری به نام سوپرسِل ؛ مونتانا آمریکا را در برگرفت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *