قیمت دلاری محصولات سایپا در عراق

تکنولوژی خودرو و حمل نقل

به گزارش سایت خبرگزاری ایران‌جیب، سایپا برای اولین‌بار قیمت رسمی محصولات خود را در کشور عراق منتشر کرد. در ادامه نگاهی به قیمت دلاری محصولات این شرکت می‌اندازیم.

نمایشگاه خودرو بغداد از ۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه با حضور شرکت های ایرانی برگزار شد. در این نمایشگاه خودروهای مدل ۲۰۱۸ سایپا به صورت فروش ویژه و با تخفیف های نمایشگاهی با قیمت های پراید ۱۳۱ ۶۸۰۰ دلار ، آریو اتوماتیک ۱۱۸۰۰ دلار ، تیبا ۷۱۰۰ دلار ، ساینا اتوماتیک ۱۰۴۰۰ دلار ، ساینا ۸۲۰۰ دلار ، تیبا دو ۸۲۰۰ دلار و کوییک ۱۱۶۰۰ دلار عرضه شد. در نمایشگاه بغداد سایپا با داشتن ۲۲۰ متر مربع غرفه، محصولاتی چون تیبا ، تیبا ۲ ، آریو اتوماتیک ، کوییک ، ساینا اتوماتیک ، سایپا ۱۳۱ و پیکاپ ریچ و همچنین قطعات و لوازم تولید شده در شرکت های گروه سایپا را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داد. خودروهای سایپا به دلیل خدمات پس از فروش گسترده و مناسب ، قیمت پایین قطعات و همچنین قیمت اقتصادی خودرو همواره مورد اقبال عراقی ها بوده است.

با درنظر گرفتن قیمت دلار در بازار جهانی، محصولات سایپا به عنوان خودروهای صفر نظر بعضی از مشتریان را به سمت خود جلب می‌کنند. اگر همین قیمت دلاری را به ریال تبدیل کنیم، خرید پراید صفر با قیمت ۲۲ میلیون تومان برای بسیاری از اقشار متوسط جامعه ایرانی سنگین ارزیابی می‌شود. درنظر داشته باشید درمورد خودرویی صحبت می‌کنیم که طراحی دهه‌ی ۸۰ میلادی است و این شرکت خودروساز وطنی تنها ظاهر آن را با به‌روزرسانی‌های جزئی تحت عناوین مختلفی مثل ۱۳۱ و ۱۳۲ به بازار عرضه می‌کند. با این حال وقتی که قیمت دلاری پراید ۱۳۱ و تیبا را به ریال تبدیل می‌کنیم، این خودروها به پول ما به ترتیب حدود ۳۲ میلیون و ۳۳ میلیون تومان در عراق به فروش می‌رسند. این درحالیست که همین خودروها در بازار ایران ۲۲ و ۲۶ میلیون تومان قیمت دارند.

حالا نوبت شماست که در کامنت‌ها، نظرتان را درمورد قیمت خودروهای منتشر شده در عراق به ما بگویید.

READ  پژو-سیتروئن تا زمان مشخص شدن موضع اتحادیه اروپا به فعالیت خود در ایران ادامه می‌دهد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *