فروش آیفون‌ها در چین به دلیل نقض پتنت‌های کوالکام ب طور موقت ممنوع شده است

تکنولوژی موبایل و گجت

بر اساس گزارشی از خبرگزاری رویترز، یکی از دادگاه‌های چین رای اولیه خود را به نفع شرکت تراشه‌سازی کوالکام صادر کرده و در نتیجه فروش تعدادی از آیفون‌ها در چین موقتا ممنوع شده است. این رای در رابطه با نقض پنت‌های کوالکام صادر شده که این پتنت‌های نرم‌افزاری مربوط به ویرایش عکس‌ها و مدیریت اپلیکیشن‌ها هستند.

از آیفون ۶ اس تا آیفون X مجهز به نسخه‌های قدیمی iOS، شامل این ممنوعیت هستند. اپل بیانیه‌ای را منتشر کرده که این شرکت به فروش این گوشی‌ها ادامه می‌دهد اما آن‌ها مجهز به جدیدترین نسخه iOS خواهند بود.

به دلیل همین درگیری‌ها، اپل تصمیم گرفت دیگر از مودم‌های کوالکام‌ استفاده نکند و به همکاری با اینتل روی آورد.
اپل و کوالکام‌ طی ماه‌های گذشته گرفتار کشمکش‌های حقوقی زیادی بوده‌اند و به خاطر همین موضوع، اپل تصمیم گرفت دیگر از مودم‌های کوالکام‌ استفاده نکند و به همکاری با اینتل روی آورد. چند هفته قبل، مدیرعامل کوالکام‌ طی یک مصاحبه اعلام کرد که این دو شرکت به‌زودی اختلافات را کنار می‌گذارند و با هم به توافق می‌رسند. با این حال، بر اساس بیانیه‌ای که اپل صادر کرده به‌نظر نمی‌رسد روابط این دو شرکت به این زودی‌ها عادی شود. اپل در بیانیه خود، از شرکت کوالکام به عنوان یک شرکت «مستاصل» نام برده که تا حالا «اقدامات غیرقانونی» زیادی را انجام داده و به همین خاطر «در مناطق مختلف جهان تحت بررسی نهادهای نظارتی است».

منبع: Phone Arena

READ  بهترین پردازنده امسال شرکت کوالکام، با نام اسنپدراگن ۸۵۵ عرضه خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *