سامسونگ و هواوی بعد از سال‌ها درگیری حقوقی بر سر پتنت‌ها به توافق رسیدند

تکنولوژی موبایل و گجت

به گزارش Nikkei، سامسونگ و هواوی بعد از سال‌ها درگیری حقوقی بر سر پتنت‌های مختلف و ایجاد بیش از ۴۰ پرونده حقوقی، بالاخره با یکدیگر به توفق رسیده‌اند. هنوز جزئیات این توافق اعلام نشده اما ظاهرا به تفاهم‌نامه‌ای کلی برای ارائه‌ی حق امتیاز پتنت‌ها برای یکدیگر دست پیدا کرده‌اند و قرار است تمام پروندهای حقوقی علیه یکدیگر را مختومه اعلام کنند.

این توافق در حالی صورت می‌گیرد که صنعت گوشی هوشمند با تغییرات زیادی مواجه شده است. در سال‌های آینده گوشی‌ها به سمت بهره‌گیری از فناوری ۵G حرکت می‌کنند و این در حالی است که بسیاری از شرکت‌ها برای افزایش آمار فروش با مشکلات متعددی روبرو هستند. در این میان هواوی توانسته خود را از این روند دور نگه دارد و حتی طبق جدیدترین گزارش منتشر شده، آمار فروش گوشی‌های این شرکت در سه‌ماهه نخست ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است. اما عملکرد ضعیف سامسونگ در زمینه‌ی فروش گوشی‌های هوشمند و در ضمن احتمال بالای شکست این شرکت در این پرونده‌های حقوقی، نقش مهمی در کنار گذاشتن اختلافات با هواوی داشته است.

در همین زمینه می‌توانیم به اپل و کوالکام اشاره کنیم که طی چند سال گذشته بر سر پتنت‌ها وارد درگیری حقوقی تمام عیاری در کشورهای متعدد شده بودند و بالاخره در ماه گذشته با یکدیگر به توافق رسیدند و این درگیری‌ها به پایان رسید. در این رابطه، فناوری ۵G نقش مهمی داشت زیرا بدون کوالکام، اپل در معرض ریسک عقب افتادن از دیگر رقبای خود در زمینه‌ی پشتیبانی از اینترنت ۵G قرار داشت.

لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۶ هواوی شرکت سامسونگ را به نقض پتنت‌های خود در حوزه LTE متهم کرد و با این کار درگیری حقوقی بین این دو شرکت آغاز شد. در ادامه، هواوی در دادگاه‌های چین به پیروزی‌هایی دست یافت و در نهایت حالا خبر توافق این دو شرکت منتشر شده است.

READ  مشخصات جدیدترین گوشی‌های خانواده گلکسی ؛از A80 گران تا ارزان‌ترین آن‌ یعنی گلکسیA10 سامسونگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *