دوبی سال ۲۰۱۷ میزبان «مسابقات رباتیک ورزش‌های جهان آینده»

تکنولوژی هوش مصنوعی و رباتیک

ظاهرا خبری که چندی پیش درباره برگزاری مسابقات جهانی پهپادها در شهر دوبی به گوش رسید صرفا بخش کوچکی از مسابقات روباتیکی بوده که قرار است در این شهر برگزار شود.

دوبی اعلام کرده در نظر دارد رقابت‌های گسترده‌تری را تحت عنوان «مسابقات ورزشی جهان آینده» در اواخر ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ برگزار کند.

این رخداد تکنولوژیک شامل مسابقات پهپادها، مسابقات شنا، دو، کشتی و اتوموبیل رانی رباتیک خواهد بود. این مسابقات نوعی المپیک ماشین‌های خودکار محسوب می‌شود. قرار است در صورت موفقیت مسابقات،این رخداد هر دوسال یک بار برگزار شود.

این طرح برای شهری که هنوز میزبانی مسابقات جهانی پهپادها را به پایان نرسانده طرحی جاه طلبانه به حساب می‌آید. هنوز راه بسیاری مانده تا این مسابقات اهمیتی هم وزن با مسابقات انسانی پیدا کند. اما با این حال این رقابت‌ها آنقدرها هم که به نظر می‌رسد عجیب و غریب نیست و بسیار محتمل خواهد بود که تکنولوژی ورزش رباتیک به چنان پیشرفتی برسد که برای تماشای یک مسابقه بوکس بین ربات‌ها بسیار مشتاق باشید.

حتی اگر تکنولوژی لازم برای انجام این مسابقات مهیا باشد هیچ تضمینی برای موفقیت آن وجود ندارد. با این حال ثروت عظیم امارات متحده عربی به این مسابقات فرصت برگزاری می‌دهد تا شانس موفقیت آن آزمایش شود.

منبع:Engadget

READ  شایعه جدید، حضور سنسور اثر انگشت فراصوت در زیر نمایشگر گلکسی اس۱۰ را تایید کرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *