دوبی در سال ۲۰۱۵ میزبان یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای فناوری منطقه

تکنولوژی هوش مصنوعی و رباتیک

امروز ۲۶ مهر، هفته‌ی فناوری «جیتکس» (GITEX) در مرکز تجارت جهانی دوبی آغاز به‌کار کرد. بیش از ۳۶۰۰ شرکت از ۶۲ کشور در این رویداد شرکت دارند.

‌‌‌ ‌‌‌

سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی جیتکس امروز در شهر دوبی شروع شد و قرار است به مدت پنج روز ادامه داشته باشد. تمرکز اصلی جیتکس امسال روی اینترنت اشیا و آینده‌ی آن است. همچنین شرکت‌های فعال در زمینه‌ی رایانش ابری، پرینت سه‌بعدی، رباتیک و امنیت حضور فعالی در آن دارند.

پاناسونیک ازجمله شرکت‌هایی است که در این نمایشگاه حضور فعالی خواهد داشت. «آینه‌ی تعاملی» (Interactive Mirror) یکی محصولات جدید این شرکت است که می‌توانید در جیتکس امسال با آن ملاقات کنید. این آینه به تعدادی دوربین با‌کیفیت مجهز شده و از قابلیت واقعیت افزوده بهره می‌برد.

ایران هم در جیتکس ۲۰۱۵ شرکت می‌کند. رییس مجمع تشکل‌های فناوری ایران از برگزاری کنفرانس معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران و برقراری ملاقات‌های تجاری با شرکت‌های مختلف خبر داده. محمدرضا طلایی گفته که طی این رویداد، احتمالا گفت‌و‌گوهایی تجاری با نمایندگان کشورهای مختلف ازجمله مصر و نیجریه انجام خواهد شد.

پیش‌بینی شده بیش از ۱۴۰ هزار نفر از بیش از ۱۴۰ کشور دنیا در جیتکس امسال شرکت کنند. از ۳۶۰۰ شرکت حاضر در این رویداد، ۳۰ درصد آن‌ها اماراتی هستند. این رویداد تا ۳۰ مهرماه ادامه دارد.

READ  بهترین سایت‌ها و اپلیکیشن‌های اندروید و iOS برای جستجوی معکوس تصاویر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *