در اینده اولین فروشگاه موبایل تمام رباتیک ، در ژاپن تاسیس می‌شود

تکنولوژی هوش مصنوعی و رباتیک

سازمان مخابرات ژاپن با همکاری اپراتور موبایل Sprint کشور آمریکا، قصد دارند فروشگاهی را در کشور ژاپن تاسیس کنند که تمام کارمندان آن ربات هستند.

در تاریخ ۹ فروردین اولین فروشگاه موبایل تمام رباتیک ، در ژاپن تاسیس می‌شود.
به‌نظر می‌رسد که تا سال ۲۰۲۰ چیزهایی که در فیلم‌های علمی تخیلی مشاهده کرده بودیم، به حقیقت تبدیل می‌شوند و بسیاری از کارها توسط ربات‌ها انجام خواهند شد. براساس اطلاعات منتشر شده قرار است فروشگاه موبایلی در ژاپن تاسیس شود که تمام کارمندان آن را ربات تشکیل داده‌اند و انسان‌ها در اداره‌ی آن نقشی ندارند.

براساس اطلاعات منتشر شده، ربات‌هایی به نام «فلفل» (Pepper the Robot) طراحی شده‌اند که می‌توانند با مشتریان قرارداد ببندند و حتی طرح‌های دیتا به آن‌ها پیشنهاد می‌دهند. این ربات می‌توانند نقش مدیر و راهنما را برای مشتریان ایفا کنند و به سوالات مختلف هم پاسخ خواهند داد.

ربات فلفل

‌‌‌‌‌ربات‌های فلفل توسط یک شرکت فرانسوی به نام Aldebaran Robotics ساخته شده‌اند و می‌توانند متوجه احساس انسان‌ها شوند. این ربات‌ها به چهار میکروفن مجهز شده‌اند. دو میکروفن HD هستند و دو میکروفن دیگر می‌توانند عمق صدا را تشخیص دهند. البته یک نرم‌افزار تشخیص صدا هم روی این ربات‌ها نصب شده است.

در کشور ژاپن هم ربات‌هایی به نام Miziho با ظاهری مانند انسان طراحی شده‌اند که در کافی شاپ حضور دارند و برای کاربران نسکافه سرو می‌کنند. ربات‌های فلفل با قیمت ۱۶۷۰ دلار به فروش می‌رسند و هر بار سرویس آن‌ها هم ۱۲۵ دلار هزینه در بر خواهد داشت.

این فروشگاه در تاریخ ۹ فروردین ماه (‌۲۸ مارس) فعالیت خودش را به شکل محدود شروع می‌کند و مشخص نیست که تا چه تاریخی به کار خودش ادامه می‌دهد.

READ  چه چیزی سحابی عقاب مشهور را فرا گرفته است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *