بیل گیتس با قطعیت می‌گوید ربات‌ها باید مالیات بدهند

تکنولوژی هوش مصنوعی و رباتیک

یکی از واقعیت‌های دنیا که راه فراری ندارد، این است که اگر کار می‌کنید باید مالیات بدهید. سوال این‌جاست که اگر ربات‌ها شغل شما را بگیرند (مثلا در کارخانه)، آیا آن‌ها هم باید مالیات بدهند؟ بیل گیتس با قطعیت می‌گوید بله!

«بیل گیتس»، بنیان‌گذار مایکروسافت، در مصاحبه‌ای با نشریه‌ی اینترنتی کوارتز (Quartz) گفت: « هم‌اکنون کارگری با درآمد فرضی ۵۰ هزار دلار در سال، انواع مالیات (مالیات بر درآمد، مالیات امنیت اجتماعی و غیره) پرداخت می‌کند تا خدماتی هم دریافت کند. اگر قرار است یک ربات شرایط مشابهی داشته باشد باید به همان میزان مالیات پرداخت کند.»

البته ازآنجایی‌که ربات‌ها نمی‌توانند واقعا مالیات بدهند، بیل گیتس پیشنهاد می‌کند مقداری از درآمد کارخانه‌ها که حاصل استفاده از ربات به جای انسان است، به عنوان مالیات پرداخت شود.

بخواهید یا نخواهید، این چیزی است که دولت‌ها در آینده به آن توجه خواهند کرد و احتمالا نارضایتی صاحبان شرکت‌ها را به دنبال خواهد داشت.

با این همه، نکته‌ی اصلی در مورد ربات‌ها کاهش هزینه‌ها با بازدهی بالاتر است. اگر شرکت‌ها بعد از هزینه‌ای که برای خرید دستگاه‌ها می‌کنند مجبور باشند بازهم پولی بابت کارکردنشان بپردازند، آیا این مسئله منطقی به نظر می‌رسد؟ شما چطور فکر می‌کنید؟ آیا ربات‌ها باید مالیات بدهند؟

‌‌‌‌‌‌‌

منبع: Ubergizmo

READ  مروری بر شایعات گوگل پیکسل ۴و پیکسل ۴ ایکس‌ال ؛ طراحی، قیمت، مشخصات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *